علم و تکنولوژی, موبایل و گجت

گیت هاب اکانت چندین شرکت و توسعه‌‌دهنده روسی را مسدود کرد

گیت هاب اکانت چندین شرکت و توسعه‌‌دهنده روسی را مسدود کرد

گیت هاب اکانت چندین شرکت و توسعه‌‌دهنده روسی را مسدود کرد

وب‌سایت روسی Habr گزارش داده است که چندین اکانت گیت هاب روسیه مسدود شده‌اند. این اکانت‌ها شامل اکانت چند شرکت مثل Sberbank ،Alfa-Bank و چند توسعه‌دهنده می‌شود.

اوایل این ماه گزارش شد که وزارت خزانه‌‌داری آمریکا چندین بانک روسی از جمله Sberbank و Alfa-Bank را تحریم کرده است که این تحریم‌ها شامل فریز شدن دارایی‌ها و ممنوعیت شهروندان و شرکت‌های آمریکایی برای تجارت با آن‌ها می‌شوند.

یک محقق روسی به نام سرگئی بابروف نیز گفته است که گیت هاب حساب شخصی او مسدود کرده است. نکته جالب اینکه او به هیچ شرکت یا موسسه‌ای وابسته نیست. البته وقتی گیت‌هاب اکانت کسی را مسدود می‌کند امکان دسترسی را حساب خود را به‌طور کامل از دست می‌دهد اما در مورد شرکت‌ها ظاهرراً تا چند ساعت بعد از مسدودسازی همچنان امکان دسترسی وجود دارد.

با این حال، برخی از کاربرانی که حسابشان مسدود شده گفته‌اند که ایمیلی دریافت کرده‌اند که از طریق آن می‌توانند به چند پرسش پاسخ داده و در صورتی که عدم وابستگی خود را به دولت روسیه ثابت کنند می‌توانند به حساب خود دسترسی پیدا کنند.

گیت هاب اخیراً گفته بود که هیچ تصمیمی برای مسدود کردن توسعه‌دهندگان روسی ندارد، اما شرایط را همچنان بررسی خواهد کرد تا اگر به مورد خاصی برخورد کرد اقدام لازم را انجام بدهد. گیت‌هاب گفته که اگر تشخیص دهد که توسعه‌دهنده‌ای با دولت روسیه در ارتباط است یا وابسته به یکی از نهادهای دولتی این کشور است مجبور است دسترسی او را قطع کند.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که واکنش روسیه در برابر این اقدام گیت هاب چه خواهد بود.

منبع: Gizchina

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید