گزارش: مدت زمان لودینگ بازی ها در اندروید ۱۳ بسیار کوتاه تر خواهد بود

گوگل سیستم‌عامل اندروید ۱۲ را با بهبودهای خوبی در بخش بازی ارائه کرد و حالا به نظر می‌رسد اندروید ۱۳ قابلیت‌های بهتری در این زمینه ارائه خواهد کرد.

اندروید ۱۲ به سازندگان گوشی اجازه می‌داد که گزینه‌ای به نام Game Dashboard را به‌صورت یک منوی پا‌پ‌‍‌آپ اضافه کنند و به کاربران احازه دهند تا تنظیمات بیشتری را در حین بازی اعمال بکنند. این سیستم‌عامل همچنین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد تا حالت‌های عملکردی مختلفی مثل نرخ نوسازی بالا یا مصرف بهینه انرژی را برای گیمینگ طراحی بکنند.

حالا طبق یک گزارش جدید، گوگل قصد دارد اندروید ۱۳ را با تمرکز روی بهبودهای گیمینگ ارائه کند. یکی از این بهبودها، روش تنظیم setGameState است که به بازی‌های اجازه خواهد داد تا وضعیت فعلی گوشی را اعلام بدهند. دانستن وضعیت فعلی گوشی به شما کمک خواهد تا درباره خارج شدن یا نشدن از بازی تصمیم بگیرید. بهبود بعدی این خواهد بود که بازی‌ها امکان ارتباط با اطلاعات پروسه بارگذاری را خواهند داشت. بنابراین گوشی شما طبق اطلاعاتی که دریافت می‌کند عمل خواهد کرد و با این کار عملکرد پردازنده را افزایش خواهد داد.

در حال حاضر، اکثر سازندگان گوشی روش‌های خاص خودشان را برای بهبود عملکرد بازی گوشی‌هایشان دارند، اما اکر خود اندروید نیز بتواند چنین قابلیتی داشته باشد مسلماً کار را بسیار راحت‌تر خواهدکرد.

در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم اندروید ۱۳ درنهایت با چه قابلیت‌های عرضه می‌شود.

منبع: PhoneArena

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید