گزارش: درآمد ناامیدکننده تبلیغات یوتیوب در سه ماهه اول ۲۰۲۲

آلفابت، شرکت مادر گوگل، گزارش درآمد سه ماهه اول ۲۰۲۲ خود را منتشر کرده است.

طبق این گزارش، درآمد حاصل از گوشی‌های پیکسل گوگل، فروشگاه پلی استور و درآمدهای غیرتبلیغاتی یوتیوب حدود ۶.۸۱ میلیارد دلار شده است که ۵ درصد بیشتر مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین درآمد حاصل از تبلیغات گوگل سرچ به رقم ۳۹.۶۲ میلیارد دلار رسیده است که که ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است. بخش تبلیغات یوتیوب نیز با افزایش ۱۴.۴ درصدی به ۶.۸۷ میلیارد دلار رسیده است. البته عملکرد بخش تبلیغات یوتیوب ناامیدکننده بوده است، چونکه تحلیلگران پیش‌بینی درآمد ۷.۵۱ میلیارد دلاری را برای آن کرده بودند. با این حال، بخش شبکه گوگل عملکرد فوق‌العاده‌ای در سه ماهه نخست امسال داشته و با درآمد آن با افزایش ۲۰.۲درصدی به ۶.۸ میلیارد دلار رسیده است.

گوگل در مجموع در بخش تبلیغات ۶۱.۴۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که رشد ۳۷.۶ درصدی را نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۱ نشان می‌دهد. سرویس گوگل کلود نیز عملکرد خوبی در سه ماهه نخست امسال داشته است.

گوکل اخیرا بسیاری از سرویس‌های خود را در روسیه متوقف کرده است و باید ببینیم که با توجه به این شرایط عملکرد این شرکت در سه ماهه دوم امسال چگونه خواهد بود.

بعد از انتشار این گزارش، ارزش هر سهم آلفابت با کاهش ۳.۰۴ درصدی به ۲۳۹۰.۱۲ دلار رسید و در ساعات پایانی بازار نیز ۲.۶۵ درصد دیگر کاهش یافت.

گوگل ماه آینده قرار است کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O را برگزار بکند و انتطار داریم که در این مراسم شاهد رونمایی از محصولات جدید این شرکت باشیم.

منبع: PhoneArena

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید