کمپانی هوندا در سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا تمرکز خود را روی ساخت خودروهای برقی بگذارد و اولین خودروی برقی خود را در سال ۲۰۴۰ به بازار عرضه کند. این شرکت حالا اعلام کرده است که در طی ۱۰ سال آینده مبلغ ۴۰ میلیارد دلار را در بخش خودروهای برقی سرمایه‌گذاری می‌کند.

هوندا امروز همچنین از ساخت ۳۰ خودروی برقی و عرضه‌ی ۲ میلیون دستگاه از این نوع خودروها تا سال ۲۰۳۰ خبر داد. قرار است تا خودروهای برقی هوندا تا ۱۰ سال آینده حدود ۴۰ درصد از مجموع کل خودروهای این شرکت را تشکیل دهند. بر اساس گزارش وب‌سایت TechCrunch، هوندا قصد دارد که تا دو سال آینده یک خودروی برقی اقتصادی با قیمت ۸ هزار دلار را در ژاپن عرضه کند. این شرکت در سال ۲۰۲۴ خودروهای برقی Prologue و Acura را نیز با همکاری جنرال موتورز در آمریکای شمالی عرضه خواهد کرد.

بخشی از سرمایه‌ ۴۰ میلیارد دلاری هوندا صرف ساخت پلتفرم اختصاصی خودروهای برقی این شرکت خواهد شد اما احتمال همکاری هوندا با شرکت‌های دیگر برای تولید باتری این خودروها وجود دارد. هوندا همچنین مبلغ ۴۳ میلیارد ین را برای ساخت باتری‌های حالت جامد در نظر گرفته است. به‌گفته‌ی آقای توشیهیرو میبه، مدیر عامل هوندا، حضور در بازار کشور چین یکی از اهداف اصلی این شرکت خواهد بود چرا که این کشور در حال حاضر بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی را در اختیار دارد.

نظر شما در مورد خودروهای شرکت هوندا چیست؟ به‌نظر شما خودروهای برقی تا چند سال دیگر جایگزین خودروهای درون‌سوز خواهند شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Engadget

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید