شرکت‌های فورد و ریویان برنامه مشترک تولید خودرو های الکتریکی خود را رها کردند. مدیرعامل فورد، جیم فارلی، گفته است که این شرکت خودروسازی قصد دارد به تنهایی ۶۰۰۰۰۰ دستگاه خودرو در هر سال تا انتهای سال ۲۰۲۳ تولید کند.

هنگامی که شرکت فورد در سال ۲۰۱۹ مبلغی معادل ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت خودرو سازی ریویان سرمایه گذاری کرد، هر دو شرکت اعلام کردند که قرار است با استفاده از پیشرانه تولید شده توسط ریویان، خودرویی الکتریکی با برند فورد تولید کنند.

اوایل سال ۲۰۲۰، این دو شرکت برنامه خود برای تولید خودروی الکتریکی با برند لینکلن را متوقف کردند. هرچند گفته شد که این دو شرکت برنامه‌ای برای پیشروی در کنار هم و با تولید یک خودرو به عنوان جایگزین لینکلن کنسل شده هستند. الان مشخص شده است که آن پروژه هم متوقف شده‌ است.

فارلی در مصاحبه‌ای گفته است:

اکنون، ما درحال کسب اطمینان به توانایی‌هایمان برای برنده شدن در حوزه خودرو های الکتریکی هستیم. وقتی شما وضعیت کنونی را با زمانی که ما آن سرمایه گذاری را انجام دادیم مقایسه می‌کنید، متوجه می‌شوید که چیزهای زیادی تغییر کرده‌اند: توانایی‌های ما، جهت برند ما در هر دو زمان، و اکنون، ما راجع به کاری که باید انجام دهیم، مطمئن‌تر هستیم.

به گفته‌ی فارلی، یکی از دلایلی که فورد و ریویان تصمیم گرفتند که این پروژه مشترک را دیگر ادامه ندهند، دشواری های جفت و جور کردن سخت‌افزار و نرم‌افزارشان با هم بوده است. این دو شرکت می‌گویند که این تصمیم بر رابطه‌شان تاثیری نگذاشته است.

یکی از سخنگویان شرکت ریویان به خبرنگار ما راجع به وضعیت این دو شرکت گفته است:

همانگونه که شرکت فورد سیاست های تولید خودروهای الکتریکی خود را ترسیم کرده است و تقاضا برای خودرو های ریویان افزایش یافته است، ما هر دو تصمیم گرفته‌ایم که بر روی پروژه‌های خودمان تمرکز کنیم. رابطه ما با فورد بخش مهمی از مسیر ما است، و فورد به عنوان سرمایه‌گذار و حامی در مسیر مشترکمان به سوی آینده‌ای تمام الکتریکی باقی می‌ماند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید