ناسا تصاویر قطعات باقی مانده از محافظ کاوشگر استقامت پس از فرود آن روی مریخ را منتشر کرد

مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ پس از سفری ۷ ماهه سرانجام روی سطح سیاره‌ی سرخ فرود آمد. این کاوشگر در طول سفر خود توسط جسمی مخروطی شکل محافظت می‌شد که هنگام فرود با برخورد به سطح مریخ نابود شد. با این وجود، بالگرد نبوغ (Ingenuity) در تاریخ ۱۹ آپریل تصاویری از باقی‌مانده‌های محافظ کاوشگر استقامت را به ثبت رساند که امروز توسط ناسا منتشر شده است.

آقای این کلارک (Ian Clarke) از آزمایشگاه پیشرانه‌ی جت ناسا امروز اعلام کرد که مریخ‌نورد استفامت بهترین فرود تاریخ را به نام خود ثبت کرده و تصاویر ثبت‌شده توسط بالگرد نبوغ از لحظه‌ی فرود این کاوشگر به تیم ناسا کمک خواهد کرد تا از فرود امن‌تر فضاپیماها در ماموریت‌های بعدی اطمینان حاصل کنند. قرار است که ناسا در آینده فضاپیمایی را برای بازگرداندن نمونه‌های جمع‌آوری‌شده توسط استقامت به مریخ ارسال کند.

شما در تصویر بالا باقی‌مانده‌‌ی محافظ کاوشگر استفامت و نتیجه‌ی کلی برخورد آن با سرعت ۷۸ مایل بر ساعت با سطح مریخ را مشاهده می‌کنید. به‌گفته‌ی ناسا، بخش بدنه‌ی این محفظه‌ و کابل‌هایی که به چترنجات آن متصل بوده‌اند کاملاً سالم باقی مانده است. قرار است که دانشمندان ناسا در طی چند هفته‌ی آینده تصاویر ارسالی توسط بالگرد نبوغ را بررسی کرده و اطلاعات مورد نیاز خود برای ماموریت‌های آینده را از طریق آن‌ها به‌دست بیاورند.

منبع: Engadget

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید