معرفی فن های بینظیر TORX FAN 5.0؛شرکت ام اس آی

سال ها پیش، مهندس طراحی که برای MSI کار می کرد پس از یک سفر ۱۱ روزه در فرانسه، توجهش به هواپیماهای بیرون از پنجره فرودگاه بود که شروع به تجسم یک ایده برای بهبود عملکرد فن های خنک کننده کرد. در واقع فکر اولیه این مهندس برای ایجاد طراحی بال های ثابت با عملکرد بهتر بود، تا بتواند در کنار افزایش نیروی بالابر تولید شده توسط بال ها، گردبادهای تولید شده در زیر بال را که نیرو بالابر را کاهش می داد، از بین ببرد. با جستجو در بین جدیدترین طراحی های بال هواپیما، توانست ایده خود را عملی کند و فن خنک کننده ای بسازد که با استفاده از ترکیب تیغه های سنتی و مدرن، هم جریان زیادی تولید کند و هم از پراکندگی جریان جلوگیری کند. این ایده جذاب با نام تجاری TORX FAN وارد محصولات MSI شد و نسل به نسل با بهبود ساختار اولیه به تکامل خود نزدیک تر شد.

معرفی فن های بینظیر TORX FAN 5.0؛شرکت ام اس آی
MSI TORX FAN

جدیدترین نسل از فن‌های اختصاصی MSI برای کارت‌های گرافیک TORX FAN 5.0 است که از ویژگی‌های ممتازی بهره می‌برد. فن‌های TORX FAN 5.0 در کنار قدرت بیشتر در دفع گرما و خنک کردن کارت گرافیک، حتی در دورهای پایین هم بسیار بهتر از فن‌های معمولی عمل می‌کنند. با فن‌های TORX FAN 5.0 آشنا شوید.

پیشرفت فن‌های اختصاصی TORX FAN ام اس آی در نسل ۵.۰ به افزایش چشمگیر قدرت هوادهی و خنک سازی بهتر در سرعت‌های پایین‌تر انجامیده است. در این فن‌ها یک حلقه دو رهر سه پره (تیغه) فن با یک بریدگی خاص با زاویه ۲۲ درجه وجود دارد که موجب افزایش ۲۳ درصدی گردش هوا نسبت به فن‌های معمولی شده است.

معرفی فن های بینظیر TORX FAN 5.0؛شرکت ام اس آی
MSI TORX FAN 5.0

بدیهی است هوادهی و فشار بیشتر هوا ضمن کمک به دفع بهتر گرما، امکان برخورداری از عملکرد خنک در سرعت‌های پایین‌تر را با نویز کمتر می‌دهد. طراحی ماهرانه بریدگی حلقه‌های موجود بر روی دسته‌های سه‌تایی پره‌ها موجب کاهش تلاطم و مقاومت هوا می‌شود.

معرفی فن های بینظیر TORX FAN 5.0؛شرکت ام اس آی
تورکس فن ۵

همچنین در فن‌های TORX FAN 5.0 محفظه دور تیغه قدری ارتفاع بیشتر از حد معمول دارد که ضمن هدایت بهتر و پایدار گردش هوا، به عبور ملایم‌تر از لابلای حرارت گیر کمک می‌کند. در سطح داخلی این محفظه زائده‌های مخصوصی وجود دارد که با طراحی آیرودینامیکی خود موجب کاهش شکل گیری جریان گردابی و بازگشت هوا می‌شوند. در سیستم‌های هوا خنک بروز پدیده جریان گردابی موجب افت عملکرد و بروز تلاطم هوا می‌شود که مطمئناً مطلوب نیست.

حاصل پیشرفت‌ها و نوآوری‌ها در فن‌های TORX FAN 5.0 ام اس آی، کاهش ۵.۵ درجه‌ای دما و ۱۴ درصد مقاومت کمتر هوا است. این در حالی است که فشار هوا به طور متوسط ۲۲ درصد و میزان گردش هوا ۲۳ درصد افزایش یافته است.

معرفی فن های بینظیر TORX FAN 5.0؛شرکت ام اس آی
کارت گرافیک های MSI RTX 40

درست همانند نسل‌های پیشین، فن‌های TORX FAN 5.0 بسیار جان سخت و بادوام هستند و سال‌های متمادی کار خواهند کرد. فن‌های مرغوب و پرقدرت TORX FAN 5.0 در کارت‌های گرافیک منتخب سری RTX 40 ام اس آی یافت می‌شوند.

گیمر غمگین
منبع : gamefa.com
بازگشت به لیست