لیست پرتکرارترین رمزهای عبور استفاده شده توسط مدیران شرکت ها؛ ۱۲۳۴۵۶ در صدر!

بسیاری از افراد بر این باورند که مدیران شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ از رمزهای عبور پیچیده و غیرقابل تشخیص استفاده می‌کنند اما گزارش جدید شرکت مدیریت رمز عبور نوردپس (NordPass) خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.

نوردپس در جدیدترین تحقیق خود ۲۹۰ میلیون حساب هک‌شده‌ در سرتاسر جهان را بررسی کرد و لیستی از رمز عبورهای استفاده‌شده توسط مدیران شرکت‌ها را تشکیل داد. نتایج این تحقیق نشان داده که ۱۲۳۴۵۶ و “password” پرتکرارترین رمزهای عبوری هستند که توسط این افراد استفاده شده است. این دو رمز عبور سال گذشته نیز در بین سایر کاربران بیش از ۱۰۳ میلیون بار استفاده شده بود.

پرتکرارترین رمزهای عبور

همچنین به‌نظر می‌رسد که بسیاری از مدیرعامل‌ها علاقه دارند تا در رمزهای خود از نام‌های واقعی استفاده کنند که از بین محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به Tiffany (100,534 مرتبه)، Charlie (33,699 مرتبه) و Michael (33,699 مرتبه) اشاره کرد. گزارشی که در ماه فوریه‌‌ی سال جاری منتشر شده بود، نام‌های واقعی را به عنوان دومین گروه از رمزعبورهایی که بیشتر از سایرین هک شده‌اند، معرفی کرده بود.

پرتکرارترین رمزهای عبور

استفاده از نام حیوانات واقعی و تخیلی یکی از دیگر روش‌های محبوب برای انتخاب رمز عبور در بین مدیران بوده و در بین این نوع از رمز عبورها نام Dragon و Monkey بیش از سایرین مشاهده شده است. استفاده از رمزهای عبور ساده و قابل تشخیص، اصلی‌ترین دلیل هک‌شدن حساب‌های کاربری مدیران شرکت‌های مختلف بوده است. شرکت نوردپس از کاربران درخواست کرده تا با استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت رمز عبور و قابلیت احراز هویت دومرحله‌ای از هک‌شدن حساب خود جلوگیری کنند.

منبع: TechSpot

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید