علم و تکنولوژی, موبایل و گجت

سامسونگ امسال فقط نمایشگر یکی از مدل های آیفون ۱۴ را تولید خواهد کرد

سامسونگ امسال فقط نمایشگر یکی از مدل های آیفون ۱۴ را تولید خواهد کرد

سامسونگ امسال فقط نمایشگر یکی از مدل های آیفون ۱۴ را تولید خواهد کرد

اپل سال‌هاست که برای نمایشگرهای OLED گوشی‌های خود را از سامسونگ می‌خرد و حالا کوپرتینویی‌ها قصد دارند وابستگی خود را به این شرکت کره‌ای کاهش بدهند.

یکی از تحلیلگران حوزه فناوری به نام راس یانگ گفته است که امسال فقط یکی از مدل‌هاس سری آیفون ۱۴ از نمایشگرهای سامسونگ استفاده خواهد کرد.

سامسونگ در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده نمایشگر گوشی در دنیاست و سال گذشته نمایشگرهای LTPO گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس را تامین کرد و دو شرکت ال جی و BOE نیز نمایشکرهای آیفون ۱۳ و ۱۳ مکس را ساختند.

حالا راس یانگ گفته است که این شرکت کره‌ای فقط نمایشگر آیفون ۶.۱ اینچی ۱۴ پرو را تامین خواهد کرد و بخش بزرگی از نمایشگر ۶.۷ اینچی آیفون ۱۴ پرو مکس را ال جی خواهد ساخت. نمایشگر بقیه مدل‌ها نیز بین ال جی و BOE تقسیم خواهد شد.

ال جی در حال حاضر تجربه کافی در ساخت نمایشگرها LTPO ندارد و ظرفیت تولیدش هم مثل سامسونگ زیاد نیست. بنابراین به نطر می‌رسد اپل امسال کار سختی در پیش خواهد داشت و شاید مجبور شود دوباره از نمایشگرهای سامسونگ استفاده کند. ویژگی اصلی نمایشگرهای LTPO این است که می‌توانند نرخ نوسازی پویا در اختیار کاربر قرار بدهند.

امسال اپل احتمالاً ناچ را از روی گوشی‌های آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس حذف خواهد کرد و انتظار می‌رود بهبودهای دیگری را نیز در سایر بخش‌های این مدل ایجاد بکند. اپل سری آیفون ۱۴ خود را در پاییز امسال رونمایی خواهد کرد.

منبع: PhoneArena

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید