جریمه ۵.۵ میلیون دلاری انویدیا به علت فروش کارت گرافیک به استخراج کنندگان رمز ارز

بدون شک شرکت‌های تولیدکننده‌ی کارت گرافیک از طریق فروش محصولات خود به استخراج‌کنندگان رمز به سود خوبی دست پیدا کردند اما حالا انویدیا بابت همین موضوع با مشکلاتی مواجه شده است. به‌نظر می‌رسد که این شرکت به دلیل عدم اطلاع‌رسانی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در مورد کسب بخش یزرگی از درآمد خود از طریق فروش کارت گرافیک به استخراج‌کنندگان رمز در سال مالی ۲۰۱۸ به پرداخت ۵.۵ میلیون دلار جریمه شده است.

به‌گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکت انویدیا با مخفی‌کردن وابستگی درآمد اصلی خود به استخراج رمزارز، سرمایه‌گذاران را فریب داده و به همین دلیل به پرداخت جریمه محکوم شده است. با این وجود، سخنگوی انویدیا موضوع استخراج رمزارز را مانعی بر فروش کارت‌های گرافیک گیمینگ این شرکت دانسته است.

انویدیا در سال ۲۰۲۱ توانایی استخراج رمزارز کارت‌های RTX خود را محدود کرد و همچنین برای جلوگیری از خرید کارت‌های گیمینگ خود توسط استخراج‌کنندگان، کارت‌های مخصوصی برای این کار را به بازار عرضه کرد. با این وجود، جریمه‌ی ۵.۵ میلیون دلاری انویدیا مبلغ زیادی برای شرکتی که تنها در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی ۷.۶ میلیارد درآمد داشته است به حساب نمی‌آید.

منبع: Engadget

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید