توییتر تعطیل شد؛ خرید جدید ایلان ماسک به آخر خط رسیده است؟

متاسفانه بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان با یک مشکل بزرگ مواجه شده و باید بگوییم که توییتر به صورت موقت تعطیل شده است، اما چرا؟ در ادامه به صورت کامل به این سوال پاسخ می‌دهیم.

داستان ایلان ماسک و خرید توییتر به یک مرحله بحرانی وارد شده است. به نظر می‌رسد که اخراج‌های فله‌ای در دفتر توییتر و سخت گیری‌های ایلان ماسک، او را به چالش بزرگی کشیده است اما آیا مرد مریخی می‌تواند از این مرحله عبور کند؟ اصلا چرا توییتر تعطیل شده است؟ آیا اطلاعات شخصی کاربران در معرض حمله هکرها قرار دارد؟ این تعطیلی تا چه زمانی ادامه می‌یابد؟ در ادامه به تمام این سوالات پاسخ می‌دهیم.

دلایل تعطیل شدن توییتر به صورت موقت

تعطیل شدن توییتر

بعد از داستان‌های طولانی، ایلان ماسک رسما با پرداخت ۴۴ میلیارد دلار رسما مالک توییتر شد؛ اما این آغاز یک بحران یا شاید یک فصل تازه بود! ایلان ماسک در همان ابتدای ورود خود به دفتر توییتر با یک سینک روشویی، به طور واضح اعلام کرد که قصد دارد تا آلودگی‌ها و عیب‌های توییتر را از بین ببرد. او سپس به سراغ مدیران ناکارآمد توییتر مثل پاراگ آگراوال و ویجیا گده رفت تا به همه اعلام کند که بین مدیران فاسد و کارمندان پایین‌تر، هیچ تفاوتی قائل نمی‌شود. تمام این مسائل در حالی بود که کم کم داستان تیک آبی توییتر هم وارد ماجرا شد!

معمولا کاربران توییتر که تیک آبی دارند، از اعتبار بالاتری هم برخوردار هستند اما اکنون تمام کاربران توییتر می‌توانند با پرداخت ۸ دلار، تیک آبی را به پروفایل خود اضافه کنند. این کار باعث می‌شود تا بخشی از ضررهای توییتر که در طی سال‌های اخیر به انبار تبدیل شده بودند، کمی کاهش یابد و همچنین اعتبار حرف‌های هر کاربر هم به رفتار او وابسته شود و نه یک تیک آبی!

بسته شدن شبکه اجتماعی ایلان ماسک Twitter

کاربران توییتر، ایلان ماسک را به تانوس و اخراج کارمندان را به «بشکن تانوس» تشبیه کرده‌اند!

این موارد در کنار اخراج بیش از ۳۷۰۰ نفر از کارمندان توییتر و حذف مرخصی دورکاری، باعث شد تا خشم برخی از کارمندان و کاربران این شبکه اجتماعی از ایلان ماسک، حسابی زبانه بکشد. او حتی ناهار رایگان در دفتر توییتر را هم تعطیل کرده است و می‌گوید که هر وعده نهار در دفتر توییتر، بیش از ۴۰۰ دلار آب می‌خورد!

تعطیل شدن توییتر

حالا ایلان ماسک با اعلام یک اولتیماتوم عمومی به تمام کارمندان توییتر، از آن‌ها خواسته است تا شرایط جدید و سخت را بپذیرند، بیشتر کار کند و به روزهای درخشان توییتر بپیوندند یا این شرکت را برای همیشه ترک کنند! اکنون مهلت اولتیماتوم ایلان ماسک به پایان رسیده و کارمندانی که قصد ماندن دارند، باید به ایلان ماسک پیام دهند، اما به نظر می‌رسد که اوضاع آن‌ قدرها هم خوب نیست؛ چرا که کمتر از نیمی از کارمندان توییتر (تقریبا ۴ هزار نفر) به ایلان ماسک جواب مثبت داده‌اند!

استعفای کارمندان توییتر و تعطیلی موقت تا دوشنبه

قطع شدن شبکه اجتماعی ایلان ماسک Twitter

طبق شایعاتی که در فضای مجازی پخش شده است، تعداد زیادی از مهندسان برجسته و کارمندان ارشد توییتر در گروهای خصوصی توییتر، استعفای رسمی خود را اعلام کرده‌اند و نمی‌توانند با شرایط جدید و سختی که ایلان ماسک در توییتر به وجود آورده، همراهی کنند. به نظر می‌رسد که این اتفاقات، بخش‌های زیادی از زیرساخت‌های فنی توییتر را از کار خواهند انداخت و مدیران بالارده برای جلوگیری از نفوذ هکرها و به وجود آمدن مشکلات احتمالی، قصد دارند تا تعداد زیادی از دفترهای توییتر را تا دو شنبه این هفته (۲۰ نوامبر یا همان ۲۹ آبان) به صورت موقت تعطیل کنند. همچنین بد نیست بدانید که ایلان ماسک قصد دارد تا برخی از کارمندانی که به تازگی اخراج شده‌اند یا استعفا داده‌اند را دوباره به سرکار برگرداند! البته یکی از همین کارمندان در توییت جدید خود با لحنی طعنه آمیز، ایلان ماسک را مخاطب قرار داده و گفته است:

ما افراد ماهر و متخصصی هستیم و گزینه‌های کاری زیادی در مقابل ما قرار دارد.

تعطیل شدن توییتر

در حال حاضر بسیاری از کارمندان توییتر با هشتک‌هایی مثل #RIPTwitter و #GoodbyeTwitter رسما اعلام کرده‌اند که در این شبکه اجتماعی، هیچ آینده‌ای را نمی‌بینند. اما ایلان ماسک اصلا به مرگ و تعطیل شدن توییتر (به صورت دائمی) اعتقاد ندارد و در جدیدترین توییت خود از مردم خواسته تا مسیر آینده‌ی توییتر را برای او ترسیم و ارسال کنند.

تعطیل شدن توییتر

تمام این موارد در حالی اتفاق افتاده‌اند که ایلان ماسک و توییتر به شدت از سمت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) و نماینده‌های دموکرات آمریکا به شدت تحت فشار است. به نظر شما آینده توییتر و ایلان ماسک به تعطیل شدن و مرگ منجر خواهد شد یا مرد مریخی می‌تواند این پلتفرم مهم را به دوران شکوه خود بازگرداند؟

منبع : gadgetnews.net
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه