بازی AAA جدیدی از سری Alien در دست ساخت قرار دارد

اسناد و اطلاعات جدیدی منتشر شده‌اند که نشان از ساخت یک بازی AAA تازه از سری Alien دارند و منابع آن‌ها به توسعۀ دنبالۀ Alien: Isolation نیز اشاره می‌کنند.

ظاهراً این بازی از آی‌پی Alien تحت اسم رمز “Marathon” برای کنسول‌های نسل جدید در حال توسعه و بودجۀ یک بازی AAA برای آن در نظر گرفته شده است.

متأسفانه منبع این گزارش، یعنی Insider Gaming، نتوانسته است از طریق منابع ناشناسی که این اسناد را منتشر کرده‌اند، توسعه‌دهندۀ بازی مذکور را مشخص کند، اما دریافته است که این بازی در ژانر وحشت بقا خواهد بود و از فرنچایزهایی چون Dead Space و Resident Evil الهام خواهد گرفت.

همان منبعی که اسناد و تصاویر هنری این عنوان Alien را برای خبرگذاری مذکور فراهم کرده است، همچنین گفته که دنباله‌ای برای Alien: Isolation نیز در حال ساخت است و یا در دستور کار قرار دارد. نام تیم پشت توسعۀ آن مشخص نشد، اما گمان می‌رود که Creative Assembly، توسعه‌دهندۀ Alien: Isolation، در حال کار روی این دنباله باشد. در حال حاضر بهتر است تا انتشار گزارشات بیشتر، این خبر را تنها یک شایعه در نظر گرفت. تا به این لحظه تیم Creative Assembly این موضوع را تأیید نکرده است.

تا سال ۲۰۱۵، عنوان Alien: Isolation در آمریکا و اروپا بیش از ۲.۱ میلیون نسخه به فروش رسانده بود. تیم Feral Interactive این بازی در اواخر سال ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های مک و لینکوس، اواخر ۲۰۱۹ برای نینتندو سوییچ و اواخر ۲۰۲۱ آن را برای پلتفرم‌های موبایل و آمازون لونا پورت کرد.

گزارشات منتشر شده حاکی از آن هستند که شرکت سگا (Sega) از استقبال صورت گرفته از نسخۀ اول این عنوان بسیار راضی بود، اما در آن زمان استودیوی Creative Assembly مشغول فرنچایز Total War و پروژۀ شوتر اول شخص جدیدشان، یعنی Hyenas، بوده است. هرچند، در صفحۀ رسمی توییتر این تیم، اشاره شده است که استودیوی مذکور در حال کار روی دو پروژۀ جدید معرفی نشده است.

با احتساب این دو پروژه و عنوان Aliens: Dark Descent که توسط فوکوس اینترتینمنت (Focus Entertainment) توسعه می‌یابد، سه بازی از آی‌پی Alien در دستور کار قرار دارند.

نظر شما در این باره چیست؟

منبع : gamefa.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید