برقی‌کردن خودروها اولین قدم در برقی‌کردن همه چیز در جهان است. یکی از قدم‌های بعدی، ساخت هواپیماها و جت‌ها تمام برقی خواهد. در حال حاضر این کار به‌دلیل کمبود انرژی باتری‌ها و قیمت بالای آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

مطالب مرتبط:

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا نسبت به این موضوع آگاه بوده و در چند سال اخیر به هواپیماهای برقی نیز اشاره داشته است اما تا به حال هیچ‌کدام از شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس چنین پروژه‌ای را آغاز نکرده‌اند. با این وجود، ایلان ماسک اخیراً اعلام کرده است که به ساخت جت‌های برقی VTOL علاقه دارد.

ماسک در توییتر اعلام کرد که با وجود علاقه به ساخت این محصول، در حال حاضر ظرفیت نظارت بر یک پروژ‌ه‌ی بلندپروازانه‌ی دیگر در کنار چندین پروژه‌ی خودروهای برقی، فناوری باتری، سیستم‌های خودران، فضاپیماها و دیگر موارد را ندارد. با این وجود، بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه‌ی جت‌های برقی تسلا به بازار باشیم. البته نباید فراموش کرد که پروژه‌های ساده‌تری مانند تسلا سمی (Tesla Semi) نیز چندین بار با تاخیر مواجه شده‌اند و در حال حاضر شرکت تسلا امکان شروع پروژه حدیدی را ندارد.

نظر شما در مورد جت‌های تمام برقی چیست؟ آیا تسلا چنین محصولی را در آینده تولید خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: InsideEVs

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید