علم و تکنولوژی, موبایل و گجت

اپل به هر کاربر آیفون ۴S مبلغ ۱۵ دلار خسارت می پردازد

اپل به هر کاربر آیفون 4S مبلغ ۱۵ دلار خسارت می پردازد

اپل به هر کاربر آیفون ۴S مبلغ ۱۵ دلار خسارت می پردازد

آیفون ۴S اولین آیفون اپل بود که در سال ۲۰۱۱ با دستیار هوشمند سیری عرضه شد و پسوند S آن نیز در واقع به حرف اول Siri اشاره داشت.

تیم کوک چند سال بعد از معرفی این گوشی فوت کرد و شش سال بعد از آن، تعدادی از دارندکان آیفون ۴S از اپل یه خاطر مشکلات زیاد این گوشی شکایت کردند. این مشکلات بعد از عرضه آپدیت iOS 9 در سال ۲۰۱۵ ایجاد شدند و نتیجه‌ی آن این بود که عملکرد گوشی کند شده بود و به‌طور نرمال کار نمی‌کرد.

در این شکایت ذکر شده بود که اپل سازگاری iOS 9 با آیفون ۴S را تضمین کرده بود. اما این نرم‌افزار عملا باعث کند شدن دستگاه شد و سرعت آن را کاهش داد.

اپل در زمان عرضه این آپدیت گفته بود که بسیار سریع‌تر است و پاسخ‌دهی بهتری خواهد داشت و باعث خواهد شد تا پردازنده گوشی بسیار رفتار بهنه‌ای از خود نشان بدهد و انیمیشن‌ها و اسکرول‌ها با سرعت بیشتری اجرا بشوند.

حالا طبق نتیجه رای دادگاه، اپل باید ۲۰ میلیون دلار برای جبران خسارت دارندگان آیفون ۴S در نیویورک و ‌نیوجرسی به آن‌ها بپردازد. به این ترتیب اپل باید به هر کدام از آن‌ها مبلغ ۱۵ دلار بپردازد. ‌

قیمت نسخه‌های ۱۶/۳۲/۶۴ گیگابایتی آیفون ۴S در آمریکا در زمان عرضه آن به‌ترتیب ۱۹۹، ۲۹۸ و ۳۹۹ دلار بود و مشتریان می‌بایست این مبالغ را از طریق اپراتور خود طی یک قرارداد دو ساله پرداخت می‌کردند. حالا باید ببینیم که واکنش اپل به این رای دادگاه چه خواهد بود.

منبع: PhoneAr

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید