استخراج بیت کوین بار دیگر در چین اوج گرفت

به‌نظر می‌رسد که سخت‌گیری‌های چین علیه استخراج‌کنندگان رمزارز چندان اثربخش نبوده چرا که نرخ میانگین استخراج بیت کوین در این کشور هم‌اکنون به ۲۵ درصد رسیده است. در واقع چین حالا پس از آمریکا بیشترین میزان نرخ استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده است.

نرخ استخراج بیت کوین

چین سال گذشته سعی کرد تا از استخراج رمزارز در مرزهای خود جلوگیری کند و در راستای همین هدف، خرید و فروش‌ رمزارزها را غیرقانونی اعلام کرد. این اقدام باعث شد تا نرخ استخراج رمزارز در این کشور از ۷۵ درصد در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ به ۰ کاهش پیدا کند. با این وجود، گزارش جدید مرکز منابع مالی جایگزین کمبریج (CCAF) نشان می‌دهد که نرخ میانگین استخراج رمزارز در این کشور در بین ماه‌های سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه‌ی ۲۰۲۲ به ۲۱ درصد رسیده است.

نرخ استخراج بیت کوین

بر اساس گزارش CCAF، آمار واقعی میزان استخراج بیت کوین در کشور چین بیش از آن چیزی است که اعداد و ارقام فعلی نشان می‌دهند چرا که بسیاری از ماینرهای چینی برای جلوگیری از مشکلات قانونی از سرویس‌های پراکسی خارجی استفاده کرده و اطلاعات IP خود را مخفی می‌کنند. در حال حاضر کشور آمریکا بیشترین میزان استخراج بیت کوین در جهان را دارد (۳۷ درصد) و پس از آن نیز کشورهای چین (۲۱ درصد)، قزاقستان (۱۳.۲ درصد) و کانادا (۶.۴۸ درصد) قرار دارند.

منبع: TechSpot

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید