علم و تکنولوژی, موبایل و گجت

اتحادیه اروپا سرانجام رای به استفاده از درگاه USB-C روی همه دستگاه های الکترونیکی داد

اتحادیه اروپا سرانجام رای به استفاده از درگاه USB-C روی همه دستگاه های الکترونیکی داد

اتحادیه اروپا سرانجام رای به استفاده از درگاه USB-C روی همه دستگاه های الکترونیکی داد

کمیته حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اتحادیه اروپا به قانونی رای داده است که همه سازندگان وسایل الکترونیکی را ملزم به استفاده از درگاه USB-C روی دستگاه‌هایشان می‌کند.

به این ترتیب اپل به‌عنوان شرکتی که همیشه از درگاه لایتنینگ استفاده کرده است مجبور خواهد شد آیفون‌ها و آیپدهای خود را مجهز به درگاه USB-C کند.

دستگاه‌های الکترونیکی مصوب این قانون شامل گوشی‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، دوربین‌های دیجیتال، هدفون‌ها، هدست‌ها، کنسول‌های بازی و اسپیکرهای پرتابل می‌شوند. دستگاه‌های بسیار کوچک مثل ساعت‌های هوشمند در این دسته جای نمی‌گیرند.

اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد استاندارد شارژ بی‌سیم را نیز یکپارچه‌سازی کند و به همین منظور ماه آینده درباره آن رای‌گیری خواهد کرد. این قوانین بعد از تصویب در پارلمان اتحادیه اروپا ، باید توسط دولت‌های هر کدام از کشورهای عضو امضا و تائید بشوند. با در نظر گرفتن این فرایند، می‌توان حدس زد که سری آیفون ۱۴ احتمالا مشمول این قانون نخواهد شد.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود گفته است:

اعضای این اتحادیه از شرکت‌های سازنده می‌خواهند که دستگاه‌های خود را مجهز به برچسب اطلاعات شارژ بکنند و برای هر محصول یک شارژر ارائه بکنند. ما همچنین این شرکت‌ها را ملزم به استفاده از یک درگاه USB-C بر روی دستگاه‌هایشان می‌کنیم تا مشتریان بتوانند با یک شارژر واحد همه دستگاه‌های الکترونیکی خود را شارژ کنند. هدف از انجام این کار، یکپارچه‌سازی فرایند شارژ، کاهش زباله‌های زیست‌محیطی و افزایش راحتی مشتریان است.

نظر شما درباره این قانون اتحادیه اروپا چیست. دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: PhoneArena

منبع : techfars.com
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید